Mistrz Podstawówki

W dniu 27 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej
w Krasiczynie odbyła się druga edycja powiatowego konkursu wiedzy „MISTRZ PODSTAWÓWKI”.  Naszymi gośćmi było 16 uczniów ze szkół podstawowych: Drohojowa, Żurawicy, Medyki, Orłów, Olszan, Kosienic i Birczy wraz ze swoimi opiekunami – nauczycielami. Konkurs miał na celu uczyć i bawić, mobilizować do pogłębiania swojej wiedzy, dawać szansę osiągnięcia sukcesu, aktywnego i pożytecznego spędzania czasu wolnego przez uczniów. Rozwijał umiejętności szkolne, a niezbędne w życiu codziennym. Konkurs obejmował dwa etapu: pierwszy, test trwający 45 min oraz drugi etap finałowy 30 min. Wygrał najlepszy uczeń ze Szkoły Podstawowej w Żurawicy, który otrzymał pamiątkową statuetkę Mistrza Podstawówki oraz nagrodę specjalną. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Mistrz Podstawówki 2019