Święto Szkoły

 27 maja 2009 r. w 100-lecie istnienia Szkoły Podstawowej w Krasiczynie nadano jej imię Świętej Jadwigi Królowej i uzyskano sztandar.

 

Od tego dnia szkoła co rok obchodzi swoje święto.

W tym roku szkolnym przypadło na 08.06.2018 roku.

W tym uroczystym a zarazem wyjątkowym dniu, zorganizowanym przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego: P. Jolantę Buczyńską, P. Liliannę Grodecką i P. Artura Piętkę wzięła udział cała społeczność szkolna.

O godz.8.00 uczniowie stawili się w szkole, adekwatnie do zajmowanych budynków a pół godziny później, pod budynkiem nr 1, uformował się przepiękny, niezwykle barwny orszak złożony z licznie przebranych w stroje średniowieczne chłopców i dziewcząt. Na przedzie stanęli król Władysław Jagiełło i Królowa Jadwiga w otoczeniu dwórek. Na czele przodowały sztandary. Uroczysty pochód udał się do kościoła. Tam, kwiaciarki złożyły kwiaty pod obrazem Świętej Jadwigi Królowej  a następnie odbyła się Msza  św. odprawiona przez ks. Proboszcza Sławomira  Nowaka. Oprócz społeczności uczniowskiej wzięli w niej udział Wójt Gminy Krasiczyn P. Tadeusz Bobek, Inspektor Oświaty P. Irena Wywrot, Drektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach P. Barbara Nawojska-Synus oraz kilkoro rodziców naszych uczniów.

Po zakończeniu Mszy św. wszyscy udali się na dziedziniec przykościelny i uwiecznili ten uroczysty dzień pamiątkowymi fotografiami.

Po powrocie do budynków, codzienne śniadanie lub obiad zostały osłodzone pysznymi pączkami ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski.

Około godz.10.40 nastąpił najbardziej wyczekiwany punkt programu dnia: bieg o berło Królowej Jadwigi. Przystąpiło do niego 38 uczestników, którzy zostali podzieleni na 4 grupy wiekowe: z klas I A i B, z klasy III, z klas IV- VI oraz z klas VII oraz II i III ( oddz. gimn.). Zadaniem biegaczy było nie tylko wykazanie się umiejętnościami sportowymi i kondycją na wyznaczonej dla danej grupy trasie, ale w trakcie biegu  musieli też rozwiązać test o patronce szkoły. Na cały wynik biegu składał się zatem czas i liczba punktów uzyskanych z testu. Na przeciągły dźwięk gwizdka na starcie uczestnicy ochoczo ruszyli w trasę, gorąco dopingowani okrzykami i oklaskami przez kolegów i koleżanki. Rywalizacja była zacięta, ale uczciwa, zgodna z zasadami fair play. Wyniki biegu  zostaną ogłoszone po sprawdzeniu testu. Dla zwycięzców Samorząd Uczniowski ufundował 2 berła, są też przewidziane nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone na zakończeniu roku szkolnego. W tym samym czasie nagrody otrzymają również zwycięzcy konkursu "Na najładniejsze berło Królowej Jadwigi".

Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty Niezrównanego Gońca Królowej Jadwigi orazupominki, przygotowane przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego, które wręczał Dyrektor Szkoły P. Marek Kuźmiek.                                                                                                          
Zostały też rozdane nagrody zwycięzcom konkursu z klas I-III (edukacja wczesnoszkolna) za rozwiązanie hasła w gazetce szkolnej "Wiadomości Jadwiżańskie". Zapraszmay do obejrzenia fotorelacji.