I Międzynarodowy Turniej Szachowy "Wieża w Krasiczynie"

W dniach 23 i 24 października w gimnazjum w Krasiczynie odbył się

I Międzynarodowy Turniej Szachowy w Krasiczynie z udziąłem 95 zawodników i zawodniczek z Polski i Ukrainy. Do Gimnazjum w Krasiczynie zawitali goście z Lwowa, Pustomytów,Warszawy,Tomaszowa Lubelskiego,Brzozowa,Przemyśla,Krasiczyna,Olszan, Przeworska. Najliczniejszą była grupa z UKS ,,GIM-DWÓJKA" przy Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim - 33 zawodników.
Uczestnicy spotkania byli goszczeni dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Gminy Krasiczyn, Starostwa Powiatowego w Przemyślu, Gimnazjum im.kard.A.S.Sapiehy w Krasiczynie, Szkoły Podstawowej w Olszanach, Zespołowi Parkowo Zamkowemu w Krasiczynie oraz pracy wielu działaczy i rodziców S-KKS/MDK w Przemyślu , nauczycieli Gminy Krasiczyn.

Sędziowali : Maciej Karasiński, Jerzy Białowąs, Wojciech Kamiński.

Wspierali organizacyjnie : Piotr Jeżak, Anna Chrzan, Janusz Janzer,Bartłomiej Karasiński,Lewicki Artur, Alicja Kocik.W pierwszym dniu turnieju 23X , pięknym występem - spektaklem teatralnym związanym z legendą o powstaniu gry w szachy - ,,Legenda o szachach", pokazała się grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach pod kierownictwem Pani Elżbiety Kozak z udziałem  Pani Jadwigi Bąk (strona muzyczna).
Pani Elżbieta wraz z grupą dzieci :
Jakubem Sawickim - królem Balhibem
Michałem Kocikiem - mędrcem Ben Daherem,
tancerkami : Marzeną Kocik, Gabrielą Gut, Klaudią Sidor, Izabelą Lekką,
dworzanami : Patrykiem Kożuchem i Damianem Szmucem,
Jakubem Barszczem - treserem, Mateuszem Olszańskim - kotem
Justyną Jajkowską i Beatą Kazienko - współczesnymi nastolatkami ,,Tyśką" i ,,Czarną"
uświetniła wspaniale uroczyste otwarcie.

Wielkie brawa i podziękowania !

W obecności Pana Jerzego Kowalskiego Wójta Gminy Krasiczyn, Pani Bożeny Karpiuk Dyrektorki Gimnazjum w Krasiczynie oraz Pani Barbary Nawojskiej Synus Dyrektorki Szkoły Podstawowej w Olszanach doszło do rozpoczęcia zmagań przy szachownicy. Pan Jerzy Kowalski uznał turniej za rozpoczęty!

Po trzeciej rundzie uczestnicy turnieju na zaproszenie Pana Janusza Czarskiego Dyrektora Zespołu Parkowo - Zamkowego w Krasiczynie przez ponad godzinę zwiedzali wraz z przewodnikiem Zamek poznając jego historię!

Na zakończeniu turnieju było wiele upominków, nagród oraz miłych akcentów. Puchary otrzymali najmłodsi szachiści turnieju , najmłodsi szachiści z Krasiczyna. Był wspaniały pyszny tor i losowanie nagród !

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  w galerii.